with Brak komentarzy

 

 

Jeśli prowadzisz konto na instagramie na pewno spotkałaś się z #hashtagami, czyli słowami poprzedzonymi znakiem #, dzięki którym twój post automatycznie trafia do wybranych przez Ciebie grup tematycznych oznaczonych właśnie danym hashtagiem.

 

Jeśli dobrze dobierzesz hashtagi, łatwo trafisz do wybranej przez Ciebie grupy odbiorców ze swoimi treściami.

 

Wybierając je pamiętaj jednak o tym, że:

1. Hashtagi powinny być dopasowane do zamieszczonej treści. Muszą opisywać to co przedstawiasz. Oczywiście mogą byc bardziej ogólne lub szczegółowe, ale ważne, aby opisywały dokładnie to co przedstawiasz na zamieszczonej fotografii.

2. Używaj tagów dopasowanych do Twojej branży i grupy produktów.

3. Nie staraj się używać tylko tych najpopularniejszych hashtagów. Szczególnie jak dopiero zaczynasz spróbuj dodawać te mniej popularne, ale dzięki temu Twoje treści przynajmniej w tych kategoriach będą lepiej widoczne.

4. Używaj polskich hashtagów, (ale z pominięciem polskich znaków). Rzecz jasna, jeśli chcesz trafić do polskiego odbiorcy.

5. W opisie zdjęcia staraj się też napisać coś więcej na temat zdjęcia, które zamieszczasz. Algorytmy Instagrama lubią dłuższe treści, szczególnie te angażujące (z pytaniami, zachęcające do działania). Zatem zawsze dłuższy opis i hashtagi.

6. Bezpiecznie jest dodawać od 11 do 15 hashtagów. Choć maksymalnie możesz ich dodać nawet około 30.

7. Nie dodawaj ciągle tych samych hashtagów, albo całych grup hashtagów. Instagram tego też nie lubi. Może Ci obcinać zasięgi.

8. Spróbuj dobrać dla siebie swój indywidualny hashtag, który możesz promować w swoim „bio”, oczywiście ściśle związany z Twoją działalnością. Możesz zachęcać swoich odbiorców do robienia zdjęć i oznaczania ich wybranym przez Ciebie hashtagiem.

9. Staraj się używać nazwy swojej marki jako hashtagu.

10. Najbardziej interesujące Cię hashtagi możesz obserwować. W wyszukiwarce w polu oznaczonym # wpisz interesujący cię hashtag i użyj przycisku Obserwuj. Od tej chwili będziesz śledzić wszystkie nowe wpisy oznaczone tym hashtagiem.

 

 

Jeśli chcesz zobaczyć mój Instagram zapraszam Cię tu:

https://www.instagram.com/calmdesignpl/

 

Styl Twojej Marki

 

 

Zostaw Komentarz